Urlop na Kaszubach – atrakcje malowniczego Chmielna

Chmielno to jedna z najbardziej znanych miejscowości położonych na Kaszubach. To miejsce, którego urok doceniają turyści o każdej porze roku. Dzieje się tak z wielu względów – przede wszystkim Chmielno jest położone na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, dodatkowo przebywając w tym miejscu, można poznać kulturę i tradycje tego regionu Polski – jak zapewne większości osób wiadomo, Chmielno jest bardzo znane z kaszubskiego hafciarstwa oraz ceramiki. Jak widać jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić.

Miejscowość jest położona wśród jezior, dzięki czemu można tam uprawiać sporty wodne. Działa tam wypożyczalnia sprzętu pływającego, między innymi kajaków, wodnych rowerów oraz łodzi. Co ciekawe, mimo że jeziora nie należą do największych, można na nich uprawiać także windsurfing (deskę również można wypożyczyć), zatem rozrywkę dla siebie znajdzie każdy amator wypoczynku nad wodą. Poza takim wypoczynkiem warto zdecydować się na zwiedzanie Chmielna, gdyż jest ono pełne atrakcji.

Jednym z miejsc, do których powinien zawitać każdy turysta jest Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Na jednej kondygnacji tego działającego od 1933 roku Muzeum można podziwiać ceramiczne wyroby znanej rodziny Neclów, można tam także zapoznać się z historią rodziny, która od wielu lat jest związana z Chmielnem. Na drugiej kondygnacji można zobaczyć prace garncarza, mającego swój warsztat obok muzeum, część zwiedzających ma nawet możliwość spróbowania własnych sił w tworzeniu ceramiki.

Kolejnym miejscem, do którego warto zawitać jest zabytkowy kościół im. Piotra i Pawła, który został wybudowany w 1845 roku. Wewnątrz znajduje się gotycki ołtarz pochodzący z 1700 roku, dodatkowo świątynia jest ozdobiona wzorami typowymi dla kaszubskiego haftu, co sprawia niezwykłe wrażenie. Oczywiście każda osoba wypoczywająca w Chmielnie powinna spacerować po Kaszubskim Parku Krajobrazowym – można wybrać się na przykład na wycieczkę jednym ze specjalnie wytyczonych szlaków. kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy podczas pobytu w Sromowcach Wyżnych i który polecamy waszej uwadze jest Pieniński Park Narodowy.

Osoby lubiące wypoczywać aktywnie, ale także te doceniające malownicze krajobrazy czy lubiące zwiedzać miejsca, które mają ciekawą historię, nie będą się tu nudzić. Nie tylko atrakcje są różne, również oferta noclegowa [więcej: meteor-turystyka.pl] jest dobra i atrakcyjnie rozlokowana – można wynająć pokój między innymi w przytulnym pensjonacie i gospodarstwie agroturystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *