Pieniny – gdzie nocować?

Wybierający się w Pieniny zadają sobie pytanie, gdzie najlepiej zarezerwować noclegi, tak aby mieć najlepszy dostęp do najwspanialszych miejsc tego zakątka Polski. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale na szczęście trudno o popełnienie błędu przy tym wyborze.

Pieniny nie są bardzo rozległym pasmem górskim, są dobrze nieskomunikowane, a większość zarówno największych i najbardziej znanych ośrodków turystycznych w okolicy, jak i pomniejszych wiosek i miejscowości ma swój niepowtarzalny urok. Na szczęście w każdym zakątku tych gór mamy szeroki wybór noclegów (sprawdź na>> meteor-turystyka.pl > noclegi > Pieniny). 

Dla wielu odwiedzających pierwsze skojarzenie na hasło Pieniny (oczywiście tuż po Trzech Koronach i spływie Dunajcem) to Szczawnica i Krościenko nad Dunajcem. Te dwie miejscowości są najpopularniejszymi i największymi ośrodkami w okolicy. Bardzo rozbudowana baza noclegowa, liczne hotele, dziesiątki pensjonatów o różnym standardzie i cenie, setki prywatnych kwater i apartamentów, to wszystko oferuje Szczawnica i Krościenko. Będziemy mogli skorzystać tutaj także z dobrodziejstw leczniczy źródeł mineralnych. Szczególnie Szczawnica jest z nich znana. W niej bezapelacyjnie poczujemy klimat uzdrowiska, a liczne zabytkowe wille i budynki, pozwolą nam przenieść się w czasie i wyobrazić sobie jak przed wieloma laty bogaci turyści przyjeżdżali „do wód”. Krościenko i Szczawnica to także doskonały punkt startowy dla wielu pieszych wycieczek górskich (szlaki>>mapy) lub rowerowych wypraw.

Pieniny to nie tylko te dwie miejscowości. Niemniej znane są Sromowce Wyżne i Sromowce Niżne. W Sromowcach Wyżnich znajduje się punkt startu największej i najsłynniejszej atrakcji Pienin, czyli spływu Dunajcem. Tuż obok, leżą urocze Sromowce Niżne, położone niemalże w sercu Pienin, rozciągające się wzdłuż Dunajca. To rozciąga się najwspanialszy widok na symbol Pienin, czyli Trzy Korony. To tutaj Dunajec „wcina się” w masyw Pienin tworząc malowniczy przełom. Dodatkowo po drugiej stronie rzeki, już na terenie Słowacji, czekają na nas kolejne miejsca warte zobaczenia, takie jak np. Czerwony Klasztor.

Dla spragnionych ciszy i spokoju, noclegi oferują także inne, niemniej piękne okoliczne miejscowości i wsie. Wspomnieć należy chociażby Czorsztyn czy Nidzicę, Kluszkowce czy Szlachtową. Jedno jest pewne, niezależnie gdzie zamieszkamy spędzając czas w Pieninach, na pewno będziemy zadowoleni z pobytu.

Post navigation

2 comments for “Pieniny – gdzie nocować?

  1. Maja22
    27 czerwca 2016 at 01:16

    Mnie najbardziej podczas pobytu w Pieninach podobał się spływ Dunajcem, a widoki wokół nas podczas spływu po prostu nie do opisania, takie piękne.

  2. Miki1234
    25 lipca 2016 at 14:24

    Szczawnica jest super! Mają świetne lokale gastronomiczne i duży wybór noclegów. Poza tym dzięki wodom mineralnym można się odmłodzić o parę lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *