Piękne Podlasie – Augustów

Przepiękny Augustów to doskonałe miasto na letni wypoczynek w województwie podlaskim. Liczne zabytki, zjawiskowe jeziora, piękne tereny zielone- to miejsce zapewni nam wiele możliwości na spędzenie czasu. Augustów jest idealny, jeśli planujemy aktywne wakacje. Sporty wodne, rekreacja, spacerowanie- wszystko wśród cudownych walorów przyrodniczych. W tej miejscowości bez problemu wypożyczymy sprzęt wodny. Dobrze zorganizowana baza wypożyczalni udostępni nam wszystko, czego potrzebujemy. Żaglówki, motorówki, kajaki, rowery i skutery wodne, a także wyciąg nart wodnych- zakres usług jest naprawdę szeroki. Przygoda na wodzie z pewnością będzie fascynująca, pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Bez wątpienia miłośnicy sportów wodnych będą zachwyceni możliwościami Augustowa.

Dobrze rozwinięta jest także sieć wypoczynkowo-noclegowa. Augustów posiada liczne ośrodki wypoczynkowe, hotel, hostele oraz pensjonaty. Mieszczą się także tutaj liczne pokoje gościnne oraz agroturystyka. Z pewnością znajdziemy dogodną opcję dla siebie. Szeroki wybór pozwoli nam odpocząć w miejscu spełniającym nasze wymagania. Spędzając czas letni w Augustowie koniecznie odwiedźmy Kanał Augustowski, który łączy dopływy Wisły z Bałtykiem. Piękne widoki najlepiej podziwiać podczas rejsu, który jest możliwy dzięki Żegludze Augustowskiej. Jeden ze statków- Sajno, Serwy lub Swoboda- zabierze nas w cudowną podróż. Ciekawą możliwością jest z pewnością wycieczka gondolą po jednym z tutejszych jezior.

W Augustowie oraz okolicy znajdziemy także liczne zabytki. Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Krasnymborze jest jednym z najstarszych obiektów. Świątynię wybudowano w XVI wieku. Jej styl jest mieszanką renesansu i baroku. W dawnej prawosławnej cerkwi obecnie mieści się kościół rzymskokatolicki Matki Bożej Częstochowskiej. Ciekawa historia kościoła mówi, że powstał on na terenie koszar rosyjskich, na przełomie XIX i XX wieku. Architektura budynku prezentuje typową wojskową cerkiew w stylu rzymsko- bizantyjskim. Augustów posiada wiele ciekawych miejsc, które koniecznie powinniśmy odwiedzić zaglądając w te tereny. Miejsce jest ciekawe dla wielu turystów, gdyż zapewnia liczne, uniwersalne atrakcje. Każdy może spędzić miło i fascynująco czas w Augustowie. Klimat Podlasia z pewnością nas zauroczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *