Kąty Rybackie – czy są tutaj jakieś zabytki?

Czy wakacje spędzane nad Zalewem Wiślanym, rzeczywiście można zaliczyć do jednych z ciekawszych? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie jeśli zabukujemy nocleg w Kątach Rybackich. Okazuje się, że jest to niewielka miejscowość, która znajduje się przy brzegu dużego zbiornika, jednocześnie niewiele trzeba pokonać metrów, by z drugiej strony dotrzeć do Zatoki Gdańskiej. Jednak mimo wszystko tutaj baza noclegowa posiada wiele ciekawych atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów.

Jeśli komuś bardzo zależy rzeczywiście na tym, żeby zobaczyć, jakie są tutaj zabytki, to oczywiście trzeba będzie pogodzić się z faktem, że jednak docelowo w samej miejscowości takich nie znajdziemy. Co jednak nie oznacza, że nie powinniśmy zwiedzać bardzo ciekawej okolicy. Zacznijmy jednak od tego, że w samych Kątach Rybackich, mamy niebywałą okazję do tego, żeby zwiedzić kościół pod wezwaniem św. Marka Ewangelisty. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w jego ścianie została wbudowana śruba napędowa z łodzi. Ponadto ambona została przyozdobiona specjalnym kołem, które pełniło rolę steru.

Warto wybrać się również do innych miejscowości, w których zapewne znajdziemy wiele ciekawych zabytków, które będą nas mocno interesowały. Wśród takich obiektów można spokojnie wymienić zwodzony most drogowy w Sztutowie, który dokładnie znajduje się na Wiśle Królewieckiej. Ten niebywały obiekt nie tylko został zbudowany w latach trzydziestych ubiegłego wieku, ale również funkcjonuje on do dnia dzisiejszego.

Poszukując innych zabytków sakralnych, pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać o zwiedzeniu Kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha, który również znajduje się w Sztutowie. Ciekawe jest to, że swego czasu był to kościół, który nie należał do katolików, dopiero przez nich został przejęty w 1947 roku, czyli po okresie II Wojny Światowej. Jednak sam kościół został wybudowany w latach od 1860 do 1878 roku.

Tego typu zabytków jest zdecydowanie więcej i można się o tym, w bardzo prosty sposób przekonać, jeśli tylko nie będziemy się ograniczać do zwiedzania samych Kątów Rybackich. Dzięki temu szybko przekonamy się, że naprawdę warto poszerzać swoje horyzonty nawet o sąsiadujące miejscowości, ponieważ w nich znajdziemy dla siebie wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *