Historyczny, kulturowy czy imprezowy Wrocław?

Duże polskie miasta to nie tylko całe wieki historii ukrytej w zabytkowych budowlach czy miejscach kultu. To również bardzo duże i obszerne bazy turystyczne, które rozwijają się dzięki innym mniejszym sferom – kulturze, rozrywce i sportowi. Nie inaczej jest w przypadku Wrocławia, który już od wielu dekad jest centrum kulturowo-rozrywkowym Dolnego Śląska, a w ostatnich latach walczy również o monopol w sferze sportowej. Nic więc dziwnego, że to właśnie do Wrocławia tłumnie zjeżdżają turyści z całego kraju, dzieląc się zasadniczo na dwie grupy: miłośników kultury, historii i zwiedzania oraz fanów dobrej zabawy, imprez i całonocnych wojaży.

Historia i kultura

Zanim wyruszymy na podbój Wrocławia sprawdźmy, gdzie baza noclegowa będzie najbardziej odpowiadała naszym wymaganiom. Jeśli interesuje nas historyczna część miasta, znajdźmy nocleg gdzieś w centrum. Jeśli bardziej ciekawi nas rozrywka i kultura, bliżej do klubów i dyskotek będziemy mieć po wschodniej części miasta. Zdecydowana część turystów wybiera właśnie aspekt historyczny Wrocławia, przyjeżdżając tu głównie po to, aby zwiedzić miasto. A do zobaczenia jest kilka ciekawych rzeczy na czele z zabytkowymi katedrami i kościołami skupionymi wokół rynku (w tym z katedrą św. Marii Magdaleny i kolegiatą św. Krzyża), są Stary Rynek z ratuszami i kolorowymi kamieniczkami, budynki pałacowe, Hala Targowa czy gmach Opery Wrocławskiej. Koniecznie trzeba się też wybrać na Ostrów Tumski, na Plac Biskupa Nankiera, do Panoramy Racławickiej, ogrodu zoologicznego oraz przejść się uroczą ulicą Świdnicką.

Rozrywka dla każdego

Z kolei dla drugiej największej grupy turystów, czyli dla tych, którzy swoje noclegi we Wrocławiu wolą spędzać na zabawach i imprezach, doskonałą ofertę przygotowało kilkanaście miejskich klubów i dyskotek. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kluby studenckie, a dla miłośników nieco wyższej kultury są również hale koncertowe i Stadion Miejski, gdzie organizowane są koncerty znanych zespołów i wokalistów z całego świata. Wrocław bardzo często gości również festiwale artystów kabaretowych, festiwale filmowe i teatralne. Popularne są przede wszystkim Festiwal Dobrego Piwa, studenckie juwenalia oraz festiwal filmowy Nowe Horyzonty. W wolnym czasie można skusić się na wycieczkę do Sky Tower i wdrapać się na znajdujący się tam najwyższy punkt widokowy we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *