Cisna, spokojna miejscowość w Bieszczadach

Cisna jest miejscowością położoną w województwie podkarpackim, w powiecie leskim w Bieszczadach, w Dolinie Solinki. Znając już położenie tego miejsca, możemy sobie wyobrazić górskie tereny, oplatające gęstym lasem okolice. Spokojny kurort, niezwykle popularny wśród turystów, zwłaszcza w sezonie zimowym, choć lato również zachęca do odwiedzenia tych rejonów. Baza noclegowa [informacje w spisie Meteora] składa się z blisko 30 ośrodków wypoczynkowych, zróżnicowanych pod względem swojej oferty.

Noclegi w Cisnej to oferta, z którą powinniśmy się zapoznać w pierwszej kolejności, planując wyjazd. To da nam bowiem gwarancję wymaganych standardów, a czasem również możliwość wynajęcia pokoju po niższej cenie. Nie zapominajmy, z czego słynie Cisna. To przede wszystkim miejsce, przez które przejeżdża Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa [informacje na stronie Wikipedii]. Sama w sobie jest ona atrakcją, zabytkiem z wieku XIX, dzięki któremu możemy wybrać się na zwiedzanie okolicy. Wśród ciekawostek, na które możemy natrafić, wymienić należy przede wszystkim zabytki sakralne, w tym kościół św. Stanisława Biskupa, z roku 1914, znajdujący się niedaleko cmentarz przy cerkiewny z roku 1842 oraz niezwykłą figurę Matki Boskiej. Wyjazd w te rejony jest niezwykłą okazją do zapoznania się z tradycją sakralną, szczególnie cenioną w okolicy.

Nie można przeoczyć również tradycyjnej kuchni regionu, która znana jest już w całym kraju. Odwiedzenie gospody, w której podawane są oscypki, kwaśnica i domowej roboty nalewka, to jeden z podstawowych punktów pobytu w Cisnej. Nie zapominajmy, że chcąc oddać się rozrywce, możemy korzystać z tutejszych stoków, na które zabiorą nas wyciągi, utrzymane w dobrej kondycji. Do dyspozycji mamy wypożyczalnie sprzętu i instruktorów oraz zróżnicowane trasy, dlatego nawet bez doświadczenia możemy spróbować swoich sił w sportach zimowych. Latem natomiast popularne są spływy kajakiem po Solince oraz pontonami, a także loty paralotnią czy wędrówki po tutejszych szlakach. Wszystko to determinuje nasz czas jako bliski naturze.

Cisna to mała wieś, licząca zaledwie około 500 mieszkańców. Czyni to ją jedną ze spokojniejszych w tym rejonie, a więc szczególnie polecaną dla poszukujących kameralnego klimatu. To dobre miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje lub wakacje z dziećmi. Cisza i krajobraz powodują, że z pewnością tu wypoczniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *